Krzewy róż do ogrodu

roze kordes rosen

Ogród i działka to miejsca, które trudno sobie wyobrazić bez kwiatów. A gdy mowa o kwiatach, to na pierwszy plan oczywiście wysuwają się krzewy róż. No bo któż nie kocha tych szlachetnych gatunków, takich jak chociażby kordes rosen. Róże zawsze budzą zachwyt, choć i nieraz są bardzo wymagające w pielęgnacji.

Wybierając do własnego ogrodu sadzonki róż, warto zawsze zastanowić się, jakie jeszcze inne kwiaty mają się w nim znaleźć. Róże bardzo często stają się dominujące po jakimś czasie. Co prawda, gdy szkółka róż sprzedaje ich krzewy czy sadzonki, wyglądają niepozornie. W ciągu jednak kilku lat potrafią się niesamowicie rozrosnąć. Zupełnie tak, jakby były zazdrosne o inne kwiaty i chciały je przyćmić.

Wracając jednak do tematu wyboru sadzonek, to trzeba najpierw zdecydować, czy chce się wybrać rośliny jednoroczne, czy byliny, które będą różom co roku towarzyszyć. Jeśli chodzi o rośliny jednoroczne, to krzewy róż cudnie komponują się z lwią paszczą, goździkiem, czy lewkonią. Wśród bylin, które pasują do sadzonek zaliczyć można natomiast astry, ostrogowce, czy nawet szałwię.

Szkółka róż to miejsce, gdzie można nie tylko kupić sadzonki róż. To również miejsce, gdzie można porozmawiać z fachowcem. On zawsze podpowie, na jakiej glebie róże sadzić i w towarzystwie jakich innych roślin, aby dobrze się one ze sobą czuły i komponowały.

Jakie z kolei róże możemy wybrać do ogrodu? Tu możliwości jest wiele, a najczęściej stawia się na róże pnące, okrywowe, rabatowe i wielokwiatowe. Z tych ostatnich, kordes rosen są wyróżniającymi się różami, w których warto wybierać.

About the Author

You may also like these