Nowy Ład przekleństwo biur księgowych czy szansa rozwoju?

biuro rachunkowe a nowy ład

Jak trudno jest znaleźć dobrego księgowego lub biuro rachunkowe przekonał się chyba każdy z nas kto go szukał w celu rozwiązania osobistych problemów finansowych, a już naprawdę mieli okazję przekonać się o tym przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Choć na rynku dostępnych jest wiele biur rachunkowych czy jednoosobowych firm księgowych to nadal na rynku brakuje fachowców w tej dziedzinie. Najlepiej pokazały to ostatnie czasy wielu zmian podatkowych w tym tzw. Nowy Ład. Choć jest on postrzegany bardzo negatywnie to zapewne dużym zaskoczeniem może okazać się fakt, że dobry księgowy będzie potrafił sprawić, aby przy odpowiednim wykorzystaniu swojej wiedzy i przepisów przedsiębiorca odniósł korzyści.

Nowy Ład, czyli więcej klientów biur księgowych

Czy to w ogóle możliwe, aby za pomocą księgowego móc zyskać na Nowym Ładzie zamiast na nim stracić? Tak jak najbardziej jest to możliwe oczywiście przy podejmowaniu odpowiednich decyzji. Chodzi tutaj szczególnie o przekształcenie dotychczasowej działalności w spółkę, zastosowanie ulgi podatkowej, przesuwanie kosztów, czy pomoc estońskiego CIT-u. Jednak do zastosowania wszelkiego typu „tricków” księgowych jest niezbędna gruntowna i fachowa wiedza z którą niestety nie poradzi sobie zwykły polski przedsiębiorca, który dotychczas rozliczał się sam. Stąd też Nowy Ład jest ogromną szansą dla biur rachunkowych, które dzięki rewolucyjnej zmianie przepisów mają szansę zyskać nowych klientów.

Jak rozwinąć biuro rachunkowe?

Szansa na rozwój biura rachunkowego niestety wiąże się ze sporymi wydatkami. Nie chodzi tutaj jedynie o szkolenia pracowników, ale o zakup licencji dobrych programów księgowych. W związku z licznymi zmianami przepisów na rynku pojawiły się smartaplikacje obejmujące temat księgowość, których zadaniem jest uporządkowanie zmienionych przez przepisy procesów księgowych, a także ich znaczne uproszczenie i skrócenie czasu ich obsługi. Posiadanie w biurze rachunkowym profesjonalnego programu księgowego to nie tylko zysk czasu, ale również pewna gwarancja prawidłowości obliczeń i bezpieczeństwa danych. Jednak cały proces wdrażania programów i aplikacji księgowych w krótkim okresie czasu przyniesie zysk poprzez możliwość obsłużenia większej liczby klientów w krótszym okresie czasu.

Biuro rachunkowe nie powinno mieć problemów z przystosowaniem się do nowych przepisów prawa bowiem na rynku mamy dostęp do wielu szkoleń teoretycznych i praktycznych, które zgłębiają tematykę Nowego Ładu jak i Nowego Ładu 2.

 

About the Author

You may also like these