Dieta pudełkowa – rodzaje. Na co zwrócić szczególną uwagę?

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to stworzone przez firmę cateringową zestawy posiłków, które są przygotowywane według wskazań dietetyka oraz na potrzeby konkretnych osób lub w celu osiągnięcia pozytywnych rezultatów. Tymi rezultatami może być: poprawa zdrowia, smuklejsza i odchudzona figura czy regeneracja organizmu. Dowiedz się, na czym polega catering dietetyczny i jaką dietę wybrać?

Dieta pudełkowa – wystarczy Internet!

W dzisiejszej dobie każde duże miasto posiada szeroką ofertę dotyczącą posiłków dowożonych do domu klienta. Firmy reklamują się przez Internet, dlatego nie musimy osobiście udawać się do siedziby a nawet nie musimy wykonywać żadnych telefonów! Wystarczy wejść na stronę internetową firmy cateringowej, następnie założyć profil i wybrać pasującą nam dietę uwzględniając ilość posiłków, zapotrzebowanie na kalorie oraz wykluczenia składników pokarmowych (ze względu na przykład na alergię).

Polecamy: dieta pudełkowa Katowice – catering dietetyczny OptimalFit

Dostawcy diet pudełkowych aby zachęcić klientów bardzo często proponują zestawy próbne w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to świetna propozycja dla tych osób, które nie wiedzą czego mogą się spodziewać po cateringu dietetycznym i nie chcą ryzykować zamawianiem zestawów na cały miesiąc – takie rozwiązanie będzie zatem jak najbardziej ekonomiczne!

Catering dietetyczny – jakie rodzaje diet są najpopularniejsze?

Najpopularniejszą dietą jest dieta na odchudzanie, która powinna uwzględniać zapotrzebowanie na:
– kalorie
-białko
-węglowodany
-witaminy
-minerały
Musi także być ukierunkowana na cel jakim jest utrata wagi. Będzie to więc dieta niskokaloryczna (dieta 1000 kalorii lub dieta 1500 kalorii)

Drugą bardzo popularną dietą jest dieta wegańska lub wegetariańska. Jest przeznaczona dla osób, które nie jedzą mięsa czyli wegetarian i wegan czyli dla tych którzy zrezygnowali ze wszystkich produktów odzwierzęcych.

Innym rozwiązaniem może być dieta dla osób cierpiących na przewlekłe choroby takie jak:
– choroba autoimmunologiczna
– cukrzyca
– hashimoto
oraz wiele innych.

Co ciekawe możemy znaleźć również diety dla dzieci, dla seniorów i dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając konkretną dietę?

Pamiętaj, że zanim zaczniesz stosować konkretną dietę szczególnie taką eliminacyjną lub niskokaloryczna, powinieneś skontaktować się z lekarzem. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych taką dietę powinieneś stosować tylko przez jakiś czas. Wiedz też, że monodiety mogą być wyniszczające dla organizmu. Niosą ryzyko zaburzeń odżywiania a także mogą późniejszym czasie powodować wzrost apetytu, co skutkuje oczywiście powrotem do poprzedniej wagi.

About the Author

You may also like these