Dynamiczny rynek magazynowy na Śląsku

Na Śląsku rynek magazynowy i logistyczny szybko się rozwija – pod względem popularności znajduje się na drugim miejscu, za Warszawą. Coraz liczniej powstają tu magazyny i hale produkcyjne – w Bytomiu czy pod Katowicami. Realizacje dotyczą dużych miast, ale też do niedawna mniej popularnych miejscowości. Poza atrakcyjnym położeniem oferują również niższe stawki najmu – poniżej prezentujemy wybrane inwestycje na Śląsku.

Magazyny na wynajem na Śląsku

Ze względu na położenie i skomunikowanie z innymi regionami Polski, realizacja inwestycji na Śląsku to ciągły proces – m.in. w Chorzowie, Sosnowcu czy Mysłowicach. Cały czas powstaje tu wiele inwestycji z przeznaczeniem na magazynowanie, gdyż popyt na nie nadal nie maleje. Poza tym jest to region słynący z przemysłu, dzisiaj z nowych technologii. Co więcej, województwo śląskie to jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów. Bliskość sieci dróg ekspresowych i autostrad i sąsiedztwo z Czechami czy Słowacją sprawia, że wyróżnia go też dostęp do kilku rynków zbytu.

Bytom. Magazyny na wynajem w Bytomiu budzą duże zainteresowanie ze strony najemców, a tereny – inwestorów. Ich zaletą są m.in. niższe czynsze niż w dużych aglomeracjach oraz dogodne położenie. Jako przykład niech posłużą powierzchnie magazynowe w Bytomiu, idealnie skomunikowane z innymi miastami tego regionu oraz z naszymi sąsiadami. Bytom leży na terenach należących do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).

Psary. Ta gmina znajduje się w północnej strefie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co zapewnia jej rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów i przedsiębiorców. Poza tym bliskość dużych miast, pełniących istotne funkcje w tym regionie, to kolejny atut. Hale przemysłowe oraz magazyny zdobywają coraz większą popularność. W pobliżu jest m.in. Sosnowiec, Będzin czy Siemianowice Śląskie, Chorzów, Bytom i stolica regionu, czyli Katowice.

Centrum logistyczne Psary to nowoczesny obiekt, który może posłużyć jako przykład. Zapewnia firmom duży wybór powierzchni magazynowych i produkcyjnych – około 320 000 mkw. To ważna inwestycja na terenie Śląska.

Chorzów. Ważne są też inwestycje zrealizowane na terenie Chorzowa – jak m.in. jedna z największych na Śląsku i w Polsce. Mowa o Prologis Park Chorzów, która oferuje aż 235 tysięcy metrów kwadratowych. Zaletą tej inwestycji jest m.in. świetna lokalizacja (sąsiedztwo m.in. autostrady A4 i autostrady A1). Chorzów i okolice budzą zainteresowanie inwestorów krajowych i zagranicznych – to z pewnością jedna z najważniejszych śląskich lokalizacji.

About the Author

You may also like these