Międzynarodowy transport zmarłych czyli ostatnia podróż

miedzynarodowy-transport-zmarłych

Przewóz zwłok z innego kraju do Polski lub też w odwrotnym kierunku stał się w ostatnich czasach bardzo poszukiwaną usługą. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ stopień emigracji z naszego kraju stale wzrasta.

Międzynarodowy transport zmarłych

Wielu naszych rodaków decyduje się na wyjazd za granicę, gdzie często dochodzi do zgonu (aczkolwiek nie nastawiajmy się, że zawsze tak będzie). Również wielu obcokrajowców decyduje się na przyjazd do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Nie ma się więc czemu dziwić, że wiele zakładów pogrzebowych po części z przymusu, po części z chęci zarobienia większych pieniędzy oferuje swoim klientom międzynarodowy transport zmarłych . Dzięki temu ze spokojem można zorganizować pochówek Bliskiego w rodzinnej ziemi. Co należy wiedzieć organizując taki transport? Po pierwsze są to koszty.

Niestety, ale ostatnia podróż Zmarłego do kraju jest dość kosztowna. Można ja sfinansować organizując publiczną zrzutkę lub też można poprosić o rozłożenie opłaty na raty, dzięki czemu rodzina nie będzie musiała się niczym martwić. Po drugie – taki transport można zorganizować w trumnie lub w urnie. To znaczy, że do kremacji może dojść jeszcze za granicą (wtedy koszta transportu są mniejsze) lub dopiero na terenie naszego kraju. Przy czym warto wiedzieć, że nie trzeba w ogóle wykonywać kremacji i zawsze może dojść do pochówku tradycyjnego w trumnie. To wszystko zależy od woli rodziny. Trzecią bardzo ważną sprawą jest fakt zamknięcia trumny. Ze względów bezpieczeństwa każda trumna zamknięta w innym kraju nie może zostać ponownie otwarta w Polsce, ponieważ zabrania tego międzynarodowe prawo do którego należy się dostosować.

About the Author

You may also like these