Telefony Xiaomi czy Samsung – co wybrać?

Samsung czy Xiaomi? Obie firmy cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jeśli nie wiesz, której z nich smartfon wybrać, przygotowaliśmy kilka porad. Znajdziesz tu się mocne strony tych firm.

Rynek smartfonów dynamicznie się rozwija, cały czas debiutują nowe modele od różnych producentów. Mamy jednak liderów w rankingach najlepiej sprzedających się urządzeń – od lat króluje m.in. Samsung, potem gonił go Huawei, teraz chętnie kupujemy niedrogie Xiaomi. Jednak na renomę trzeba sobie zapracować. Poniżej zalety obu gigantów.

Telefony Xiaomi

Fenomen Xiaomi tkwi oczywiście w cenach produkowanych przez tę markę urządzeń. Nie jest to zresztą producent debiutujący, bo firma działa od 2010 roku. W pierwszych latach działalności była traktowana po macoszemu, ale z czasem udało jej się wypracować oryginalny styl, a potem zyskać licznych klientów. Chiński sukces pozwolił marce podbijać rynki światowe.

Powodem sukcesu była głównie atrakcyjna cena przy zachowaniu jakości i innowacyjności urządzeń. Za mniejsze pieniądze można kupić dobre telefony Xiaomi zamiast topowych i drogich urządzeń Apple czy Samsung. Dzięki niskim marżom Xiaomi odebrało topowym producentom wielu użytkowników.

Co ważne, pod względem zaangażowania klientów i zbierania, to Xiaomi szybko odskoczyło konkurencji, która musiała na takie działania wydać mnóstwo pieniędzy, inwestując je w drogie kampanie reklamowe. Firma prężnie się rozwija, w 2019 r. wydzielono osobną markę Redmi, określaną jako budżetową.

Smartfon Samsung

Z kolei Samsung to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Pierwsze telefony z serii Galaxy trafiły do sprzedaży w 2009 roku. Nie da się ukryć, że to właśnie Samsung w dużym stopniu wyznacza trendy na rynku mobilnych urządzeń. Jego flagowce inspirują inne marki – smartfon Samsung Galaxy S20 czy S21 jest wyposażony w znakomite aparaty i kamerę czy wodoszczelną i pyłoszczelną obudowę oraz nowoczesne systemy zabezpieczeń.

Telefony Xiaomi kontra Samsung

Jeśli zależy nam na innowacjach, warto sięgnąć po wysokiej klasy flagowca koreańskiej marki, jeśli jednak zadowolą nas sprawdzone rozwiązania i przekona dobra cena, świetnym wyborem będzie model Xiaomi. Obie marki oferują szeroki wybór modeli, stawiają na technologie, wydajność i rozwijają parametry związane z fotografią i wideo.

Najważniejsze, by dany model spełniał konkretne wymagania i mieścił się w wyznaczonym budżecie – dla wielu z nas opcje NFC czy dual SIM są niezbędne, drugim zależy na świetnej kamerze, a innym na pojemnej baterii i mocnym procesorze. Obaj producenci oferują produkty świetnej jakości, nie będziesz żałować wyboru.

About the Author

You may also like these