Kiedy zacząć grać na pianinie?

kazdy moze grac na pianinie

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu usłyszeć piękny koncert fortepianowy. Wirtuozi tego instrumentu uczyli się grać na nim od najmłodszych lat, aby po kilku latach osiągnąć wyśmienity kunszt i móc zachwycać nas grą na największych koncertach na całym świecie. Ale czy lekcje gry na pianinie należy brać tylko za młodu?

Okazuje się, że nie! Wielu z nas dopiero po kilku czy kilkunastu latach odkrywa w sobie pasję do gry na pianinie, chęć stałego obcowania z tym jakże wspaniale brzmiącym i szlachetnym instrumentem. Wcześniej mogliśmy nie mieć ochoty na tego typu sposób spędzania czasu po szkole, wykładach na uczelni cy po pracy. Dlatego jeśli odkrywamy w sobie pasję do czegoś nowego, warto poddać się temu uczuciu i inwestować w naukę. Nawet jeśli mamy 50 czy 70 lat. Jeśli tylko zdrowie nam pozwala, to nie porzucajmy realizacji marzeń.

Nauka gry na pianinie może być zarówno przyjemna, jak i owocna. Należy jednak pamiętać, iż lekcje pianina wymagają uwagi, poświęcenia oraz muszą być realizowane systematyczne. Chcąc, aby spod naszych palców wydobywała się piękna muzyka musimy regularnie ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Wprawiać się i powtarzać wielokrotnie te same fragmenty utworów.

Jeśli interesują nas lekcje gry na pianinie w mieście Kraków, to zdecydowanie warto odwiedzić portal https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ – nauka gry na pianinie jest tam proponowana przez licznych sprawdzonych i dobrze ocenianych pedagogów, pod okiem których będziemy mogli szkolić swój warsztat.

Pamiętajmy jednak, aby nie zniechęcać się po pierwszych niepowodzeniach! Droga do sukcesu i osiągnięcia celu jest dość żmudna i wymaga wielu poświęceń.

About the Author

You may also like these