Słodycze na różne imprezy- co wybierają Polacy?

krówki komunijne

Jak wszyscy doskonale wiemy, nasz kraj słynie z ogromnej ilości najróżniejszych słodyczy. Każdy z nas ma swoje ulubione łakocie, które pałaszuje w wolnej chwili. Oczywiście są niektóre słodycze, które towarzyszą nam w wyjątkowych wydarzeniach w życiu i zawsze będą się z nimi kojarzyły. Oto kilka przykładów.

Krówki na komunię

Krówki komunijne biją rekordy popularności w ostatnich latach. Warto postarać się i zamówić spersonalizowane krówki na komunię naszego dziecka jako drobny upominek dla naszych gości. Kto z nas nie lubi smaku śmietankowych, ciągnących się krówek? Te pyszne słodycze pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, a więc warto zamówić je przy okazji ważnych uroczystości rodzinnych.
Na weselach coraz częściej obdarowuje się gości drobnymi, słodkimi kuferkami. Można w nich znaleźć dobrej jakości cukierki, czekolady lub inne łakocie, które nasi goście będą mogli ze smakiem zjeść kolejnego dnia wspominając weselną imprezę.

Kolejnym obowiązkowym słodkim elementem jest oczywiście sernik świąteczny. Sernik towarzyszy nam kilka razy w roku. Wraz z mazurkiem tworzy niezastąpiony duet na wielkanocnym stole, a zimą trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez kawałka puszystego sernika i smacznej kawki przy choince.

Warto także wspomnieć o makowcu, który ma nam przynosić szczęście. Makowiec także znajduje się zawsze na świątecznym stole. Polacy kochają słodycze i raczą się nimi przy każdej okazji. Coraz częściej spotkać można wegańskie odpowiedniki znanych ciast i cukierków, dzięki czemu jesteśmy trochę bardziej rozgrzeszeni pałaszując kolejny kawałek ulubionego ciasta! Warto wypróbowywać nowe przepisy, a szkodliwe dodatki zastępować ich zdrowymi zamiennikami.

About the Author

You may also like these