Jakie prześcieradło dla niemowlaka?

prześcieradło dla dziecka - senna sówka

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to spore wyzwanie dla przyszłych rodziców. Każda mama pragnie dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze, dlatego zwraca uwagę na popularne i polecane przez innych rodziców produkty.


O radę można poprosić również doświadczoną położną w szkole rodzenia lub doświadczonych zaprzyjaźnionych rodziców. Noworodek przez pierwsze tygodnie życia większość czasu spędza na śnie, dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiedniej pościeli. Nie bez znaczenia jest również prześcieradło dla niemowlaka , gdyż powinno być one wykonane z naturalnych i w pełni bezpiecznych tkanin, by delikatna skóra maluszka nie uległa podrażnieniu. Warto inwestować w prześcieradła na gumce, gdyż są one praktyczne i bardzo wygodne w zakładaniu. Eksperci polecają produkty między innymi w stu procentach wykonane z czystej, ekologicznej bawełny bądź z ekologicznych, bambusowych włókien.

Przed pierwszym użyciem wszelkie tkaniny powinny być wyprane w bezpiecznych dla maluszka detergentach, które zmiękczają tkaniny i usuwają bakterię. Warto wszystko również dokładnie wyprasować. Pościele i prześcieradła dostępne są w wielu sklepach z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci oraz w wielu sklepach internetowych. Niekiedy dostępne są one w zestawach, w których skład wchodzi prześcieradło, poszewka na kołderkę, poszewka na poduszkę, ochraniacz oraz rożek. Ceny produktów mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Należy inwestować w produkty pochodzące od znanego i renomowanego producenta, którego produkty posiadają niezbędne atesty i są w pełni bezpieczne dla noworodków.

About the Author

You may also like these