Wypożyczenie sprzętu filmowego

wynajem kamer

Dobrej jakości sprzęt filmowy jest dosyć drogi, dlatego też stawiając pierwsze kroki w nagrywaniu różnego rodzaju i różnej długości filmów, warto rozważyć wynajem. Na rynku jest kilka firm oferujących wynajem sprzętu filmowego dla zainteresowanych. Oprócz kamer wypożyczalnia sprzętu filmowego zaoferuje nam także różnego rodzaju akcesoria i urządzenia.

Wynajem sprzętu filmowego z wypożyczalni może objąć na przykład takie jak: gimbale, statywy, rejestratory dźwięku, lampy i wiele innych. Praktycznie każda wypożyczalnia kamer chcąc utrzymać się na rynku, musi dysponować podobnym do wyżej wymienionego asortymentu. Często jest to nawet dużo więcej urządzeń, które są oczywiście kompatybilne z oferowanymi przez wypożyczalnię kamerami.
Przykładowa oferta: http://www.rentgrandfox.pl/ – wypożyczalnia kamer i sprzętu filmowego w Krakowie

Z wynajmu sprzętu filmowego korzystają także profesjonaliści, ponieważ czasami nie posiadają oni w swojej ofercie filmowania za pomocą drona. Z pomocą przychodzi wynajem drona z obsługą. Jako kolejny przypadek można przyjąć korzystanie z wypożyczalni kamer jak z centrum z częściami zamiennymi. Należy pamiętać, że w obecnych czasach każdy klient, firm świadczących usługi wideo, wymaga końcowego produktu o wysokiej jakości. Wynajem sprzętu pozwala dostosować się do wymagań danego zlecenia.

Ceny za tego typu usługi zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za dzień w przypadku lamp błyskowych i różnego rodzaju adapterów. Za statywy i gimbale trzeba zapłacić od 100 złotych za dzień, natomiast kamery to wydatek kilkuset złotych za dzień. Cena wynajmu jest uzależniona od firmy oraz od ceny zakupu danego urządzenia, a także lokalizacji wypożyczalni.

About the Author

You may also like these